Proje hakkında özet bilgiler

Projemiz doğa, tarih ve kültürel zenginliklerin buluştuğu Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan Çanakkale Assos’ta gerçekleştirilecektir.

24 öğrenciye alanında uzman eğitmenler tarafından astronomi, doğa, teknoloji, sanat, kültürel ve tarihi mirasımız ile ilgili eğitim verilecektir.

Astronomi ve ekolojiye ilişkin atölye çalışmaları, doğada keşif gezileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ve teleskop ile gözlem etkinlikleri, resim çalışmaları, yaratıcı yazma ve doğaçlama drama çalışmalarını içeren etkinlikler öğrencilerimizin aktif katılımı ile gerçekleştirilecektir. 

Proje sonucunda katılımcılarda doğa, astronomi ve teknoloji konularına ilişkin olumlu geliştirmeleri, eksik veya hatalı bilgileri konusunda bilimsel kavramlara doğru kavramsal gelişim göstermeleri, bütünsel bütünsel bir anlayış kazanmaları beklenmektedir. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları görsel ve yazılı tanıtım materyali haline getirmeleri, akranlarına ve kamuoyuna edindikleri bilgi ve birikimlerini aktarmaları hedeflenmektedir.